fbpx

Pamje të patransmetuara ndonjëherë nga fabrika e Gërdeci, pak para shpërthimit

vlcsnap-2019-03-12-21h59m36s181-1-1.jpg

Në dokumentarin dedikuar ngjarjes së Gërdecit, viktimave apo të plagosurve, “Top Story” solli pamje të patransmetuara më parë të fabrikës së demontimit “AlbaDemil”, para shpërthimit.

Aty shihen fëmijë, gra, burra dhe të moshuar, të cilët punonin në kushte ç’njerëzore. Janë pikërisht këto kushte të pasigurta, që më pas sollën tragjedinë në Gërdec.

I gjithë procesi i demontimit të armëve ndiqej nga ushtarakët që shfaqen në këto pamje ekskluzive. TCH

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303