fbpx

Pamjet 3D të projektit të Sheshit të Flamurit, Rama ka një përgjigje ndaj ‘skeptikëve’

edi-rama-2.jpg

Kryeministri Edi Rama me një postim në rrjetin social Facebook, ka ndarë me ndjekësit pamjet 3D të projektit të Sheshit të Flamurit në Vlorë. Rama  shkruan se Sheshi i Ri i Flamurit do t’i shtojë Vlorës një tjetër pjesë të bukur të mozaikut të Rilindjes së saj Urbane.

POSTIMI I RAMËS:

MIRËMËNGJES 😊 dhe me Sheshin e Ri të Flamurit, i cili do t’i shtojë Vlorës një tjetër pjesë të bukur të mozaikut gjithnjë e më tërheqës të Rilindjes së saj Urbane, ku do të mësyjë gjelbërimi, ku do të dalin në pah me të gjithë shkëlqimin e tyre objektet e historisë në atë shesh, ku një qilim i kuq prej guri do të lidhë monumentin e Pavarësisë me “tempullin” hijezues që do të shërbejë për panaire, ekspozita, shfaqje artistike e të tjera (po vetëm si terminal autobuzësh për foltorexhinjtë jo🤣) dhe ku fantazma e ish-hotelit do të kthehet në qendrën më të madhe social – kulturore të vendit për të gjitha moshat, pa harruar aksin e rikonceptuar që lidh edhe varrezat e dëshmorëve me monumentin e Pavarësisë përmes kolonatave të “tempullit” hijezues, ju uroj një ditë të mbarë🙏

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303