fbpx

Panik në Indi, leopardi sulmon banorët

Një leopard është endur në një lagje, ku ka tmerruar banorët e qytetit Jalandhar.

Shumë video janë qarkulluar në rrjete sociale, ku shihet qartë se si leopardi ka sulmuar disa nga banorët që gjendeshin aty.

Shumë prej tyre vrapuan për t`iu larguar leopardit, ndërsa të tjerë morën disa plagë.

Fatmirësisht, plagët ishin të lehta dhe gjithë banorët gëzojnë shëndet të plotë.

Mësohet se leopardi ka qëndruar rreth asaj lagje për gati 6 orë derisa u kap.

Si fillim, u përdor një rrjete gjigante për të kapur leopardin, por më kot.

Autoritetet përdorën armët me qetësues, ku pas 6 orësh arritën rezultatin e dëshiruar./real-news.tv