Parashikimi i motit për sot, e diel, 18 gusht 2019

Moti  sot do të jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe vranësira  në zonat malore të pasuara nga rrebeshe shiu të izoluara në mesditë.
Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8m/sek në bregdet. 
Valëzimi dtë  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore 15/32°C 
Zonat e  ulëta 18/35°C
Zonat  bregdetare 21/34°C