Parashikimi i motit për sot, e diel, 25 gusht 2019

Dita e diel 25 Gusht moti  do të jetë me alternime kthjellimesh dhe rreshje shiu në pjesën në pjesën e dytë të ditës. 

Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugerëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. 

Valëzimi dtë  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të jenë në rënie.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         13/30°C 
Zonat e  ulëta           20/33°C
Zonat  bregdetare    21/32°C