fbpx

Parashikimi i motit për sot, e enjte, 17 tetor 2019

moti-2.jpg

Ballkani po vazhdon të jetë në influencën e masave ajrore të qëndrueshme me origjinë Kontinentale, të cilat po mbajnë temperatura të larta në vendin tonë.

Edhe nesër moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në Ultësirën perëndimore.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë në orët e mesditës.

Temperaturat min dhe max
Zonat malore 7/24°C
Zonat e ulëta 8/29°C
Zonat bregdetare 16/28°C

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303