fbpx

Parashikimi i motit për sot, e hënë 23 shtator 2019

moti-5.jpg

Vendi ynë po ndikohet do të ndikohet nga kalimi i një fronti të ftohtë veriperëndimor, i cili do të sjellë rreshje shiu dhe stuhi dhe rënie të temperaturave.

Moti sot do të jetë  me vranësira mesatare dhe rreshje shiu në mesditë dhe pasdite, rreshjet e shiut do të intesifikohen gjatë mbrëmjes dhe në orët e para të ditës së Martë me stuhi dhe shkarkesa elektrike. 
Erdo të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 10-20 m/sek në bregdet.
Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 10/22°

Zonat e  ulëta    14/28°C

Zonat  bregdetare  18/26°C

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303