fbpx

Pasi të lexoni këto 4 përfitime të panxharit, s’do ta shihni më me mospërfillje në tezgat e fruta-perimeve

640-0-60413b36046f5.jpg

Panxharët favorizojnë një gjendje të mirë shpirtërore

Panxhari i kuq është perimja ideale për të na rikarikuar. Përmban fibra probiotike, mes të cilave inulina. Favorizon shumëfishimin e baktereve të mira të zorrëve, e cila gjithashtu është e përfshirë në prodhimin e hormoneve të ‘humorit të mirë’, mes të cilave serotonina.

Luftojnë sulmet e urisë

Të shtuar në sallata, panxharët e kuq favorizojnë ndjesinë e ngopjes. Ato sigurojnë tripofan, një aminoacid thelbësor, pararendës i serotoninës, një neurotransmetues që rregullon urinë. Sigurojnë gjithashtu fibra që ngadalësojnë absorbimin e sheqernave dhe sigurojnë një periudhë të gjatë ngopjeje.

Luftojnë mbajtjen e lëngjeve dhe grumbullimin e toksinave

Panxharët e kuq janë aleatë të shkëlqyer të funksionimit të duhur të organeve përgjegjëse për eliminimin e toksinave të tepërta. Përmbajnë shumë antioksidantë që nxisin funksionet e mëlçisë. Sigurojnë gjithashtu minerale të tilla si kaliumi dhe sas itë bollshme uji, të cilat lehtësojnë punën e veshkave dhe nxisin diurezën.

Mbrojnë shëndetin e zemrës

Panxharët sigurojnë sasi të larta të karotenoideve, të cilat nxisin kolesterolin e mirë (HDL) dhe ulin kolesterolin e keq (LDL), duke na mbrojtur nga iktusi, sulmi në zemër dhe sëmundjet kardiovaskulare në përgjithësi. Gjithashtu sigurojnë sasi të mira të mineraleve si  magnezi, një element i rëndësishëm,  i cili nxit qarkullimin e duhur të gjakut.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303