fbpx

Përfitimet shëndetësore të djathit

cheese-and-wine-171368989-58454c113df78c0230b829b4.jpg

Djathi ka shumë të mira shëndetësore dhe kjo është edhe një arsye më shumë për ta konsumuar atë.

Djathi është burim i proteinave dhe karbohidrateve

Djathi ndihmon në përmirësimin e kockave

Për një zemër më të shëndetshme

Mund të parandalojë kancerin

Menaxhon dhe parandalon osteoporozën

Dhëmbë më të shëndetshëm

Redukton stresin

Rrit funksionin e trurit

Rrit imunitetin

Proteinë e mirë për vegjetarianët /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303