31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Përfshihen në flakë 2 hektarë pyje në Dibër

spot_img

Një sipërfaqe e madhe pyjore është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të shtune në qarkun e Dibrës.

Zjarri ka marrë përpara dy hektarë pyje në Qafë-Buall. Drejt vendit të ngjarjes janë nisur zjarrfikëset e bashkisë Klos dhe asaj Bulqizë, raporton BalkanWeb.

Pavarësisht se zjarri është ne territorin e bashkisë Klos, në ndihmë ka shkuar edhe zjarrfikësja e Bulqizës. Ndërkohë kanë nisur menjëherë  hetimet për të zbuluar shkaqet e zjarrit, i cili po vijon të djegë një sasi të madhe pyjesh në Qafë Buall./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat