30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Përplasen 100 makina në Kinë, 2 të vdekur dhe 50 të lënduar

spot_img

Plot 100 makina janë përplasur ditën e shtunë në Kinë, ku kanë mbetur të vdekur 2 persona dhe 50 të tjerë janë lënduar.

Ngjarja e rëndë ndodhi fundjavën që lamë pas, në orën 8 të mëngjesit në autostradat Sinan-Jianhe dhe Jiangkou-Weng’an.

Mësohet se përplasja e makinave me njëri tjetrin ka ardhur si pasojë e lagështisë në rrugë.

Burime nga kanali shtetëror CGTN bëjnë me dije se 10 nga të lënduarit ndodhen në gjendje të rënd për jetën.

Siç shihet edhe nga videoja, makinat dhe autobusi janë përplasur duke lënë dëme të shumta./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat