29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Përse krijohen njollat kafe në lëkurë?

spot_img

Njollat kafe janë të njohura ndryshe si njollat e plakjes së lëkurës.

Pavarësisht se janë të padëmshme, ato mund të ndikojnë në pamjen tuaj të jashtme dhe të kthehen në një stres të përditshëm.

Krijimi i tyre mund të vijë nga plakja, stresi, njollat e shtatzënisë, mungesa e vitaminave në trup apo mund të jenë gjenetikisht të trashëguara.

Mungesa e vitaminës C është një nga arsyet kryesore pse trupi juaj krijon kushtet e përshtatshme për t’u krijuar këto njolla.

Përfshini në regjimin tuaj ushqimor, fruta dhe perime që kanë sasi të larta të kësaj vitamine siç janë: kivi, limoni, portokalli, spinaqi, specat e kuq, bizelet, domatet, lulelakra dhe rrushi./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat