fbpx

Policia nis arrestimet ndaj banorëve të Astirit (Emrat)

Prej afro 1 viti, banorët e Astirit protestojnë për projektit e rrugës që preket banesat e tyre.

Çdo mbrëmje banorët e Astirit bllokojnë rrugën pasi kjo është mënyra e vbetme për të parandaluar shembjen e shtëpive të tyre.

Ndërsa mëngjesit e sotëm kanë filluar arrestimet e banorëve për protestën e zhvilluar ditën e djeshme. Mësohet se janë arrestuar Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu.

Ilir Katiraj është personi që qëlloi me këpucë Ramën tek spitali.

Ndërsa, Gramozi ka qënë duke pirë kafe në mëngjes dhe më pas do të ikte për në punë. Ndërkohë, i janë paraqitur punonjës të policisë, dhe i kanë arrestuar.

Sipas banorëve, po bëhen gati që për një orë të fillojnë protestat.