fbpx

Pranga 40-vjeçarit të dënuar për prostitucion

auto_policia-21538485432-750x450.jpg

Një 40-vjeçar është vënë në pranga ditën e sotme në Vlorë pasi ishte i dënuar për veprat penale Organizatë kriminale, shfrytëzim prostitucioni dhe skllavërim. Ai ishte dënuar me gjashtë vjet heqje lirie nga Gjykata e Milanos në Itali në vitin 2015

Arrestimi i tij u bë pas informacioneve të marra në rrugë operative, ndërsa pritet ekstradimi drejt Italisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për veprime të mëtejshme./real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303