fbpx

PREKËSE! Të rinjtë rusë që vdiqën në Qerret kishin caktuar ditën e dasmës

87247537-B777-4709-A5CF-BA29D4F6611D.png

Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe partneri i saj Nikita Belousov, 37 vjeç, dy nga katër turistët që u gjetën të vdekur në saunan e një hoteli në Qerret kishin caktuar ditën e dasmës.

Mediat ruse shkruajnë se çifti i të rinjve kishin ardhur me pushime në Shqipëri dhe se kur të ktheheshin në Rusi, do të bënin një dasmë. Por, për fat të keq, këto plane nuk do të realizohen më.

Dyshja vdiqën në sauna bashkë me prindërit e 31-vjeçares, Sergei dhe Nataliia Burenkova. Kjo e fundit ishte edhe me kancer.

Ngjarja e rëndë ndodhi një natë më parë në ambientet e hotel ‘Gloria Palace’.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303