31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Prokuroria zgjat hetimet për Llallën

spot_img

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zgjatur hetimet për ish-kryeprokurorin, Adriatik Llalla edhe me tre muaj të tjerë.

Kujtojmë se hetimet për ish-prokurorin nisën me 1 mars 2018 për veprën penale të “pastrimit të paradh dhe fshehje pasurie”. 

Llalla akuzohet për; fshehje të pasurisë, pastrimi parash dhe për shpërdorim detyre në kohën që ishte Porkuror i Përgjithshëm.

Por, Llalla nuk e ka lënë me kaq. Ai ka bërë ankim në gjykatë kundër zgjatjes së afatit të hetimit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat