fbpx

Qendra e Tiranës dhe periferia disa orë pa energji, probleme në rrethe

OSHEE-640x427.jpg

Reshjet e dendura të shiut dhe era e fortë kanë shkaktuar probleme edhe me energjinë elektrike në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit.

Pa energji elektrike për disa orë ishte zona përreth Arenës Kombëtare, qendra e Tiranës tek Ministritë, por edhe disa zona periferike.

OSHEE e pyetur nga Report Tv njoftoi se ‘Po Punohet për rregullimin e defekteve dhe rikthimin e energjisë.

Sapo kanë pushuar shirat ka nisur riparimi i defekteve’. Por në fakt sa herë që ka reshje shiu ka defekte të vazhdueshme.

Çfarë mungon ende për të shmangur këto defekte të vazhdueshme?

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303