fbpx

“Rama, provokim të rëndë dhe tallje”/ Basha bën lëvizjen që nuk pritej

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deputetet Dashamir Tahiri, Agron Duka dhe Fatmir Mediu, duke folur per gazetaret pas nje takimi me aleatet e Partise Demokratike, ku kane diskutuar garantimin e zgjedhjeve te lira dhe transparenca mbi financimin e partive./r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha and lawmakers, Dashamir Tahiri, Agron Duka and Fatmir Mediu, after a meeting with Democratic Party allies, where they discussed guaranteeing free elections and transparency of party funding.

Kryetar i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vendosur që të mbledhë urgjent në selinë blu aleatët opozitarë.

Ky vendim i z. Basha vjen pasi pak orë pas ftesës së hapur të kryeministrit Edi Rama drejtuar opozitës jo-parlamentare, për t’u bërë pjesë e një dialogu ka kushte për “Reformën Zgjedhore”.

Në një prononcim nga selia blu para se të niste mbledhja, Basha e ka quajtur ftesën e Ramës si “provokim të rëndë dhe tallje”.

Mbledhja pritet të nisë në orën 18:00.