35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Reshjet e dëborës, vështirësi në qarkullim në disa akse

spot_img

Është rikthyer sërish i ftohti në Shqipëri, ku reshjet e dëborës kanë ‘pushtuar’ shumë qytete. Qarkullimi është vështirësuar mjaft në disa akse rrugore, ku Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar një njoftim për të gjithë drejtuesit e automjeteve.

Sipas ARRSH, në akset Boboshticë-Dardhë-Qafë Qarri-Ersekë si dhe Voskop-Voskopojë, qarkullimi i automjeteve duhet të bëhet patjetër me zinxhirë nga reshjet e dendura të dëborës.

Më tej, thuhet se pavarësisht motit dhe dëborës, po punohet për pastrimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat