fbpx

Sapo ndodhi/ Përplasen rëndë dy automjete në By Pass e Fierit, banorët në alarm: Po….

Dy automjete janë përplasur duke shkaktuar të plagosur mëngjesin e sotëm në fshatin Baltez të Fierit. Njëri nga automjetet ka dashur të hyjë në by passin e Fierit, kurse tjetri ishte duke ecur në këtë aks ku ka goditur automjetin e parë.

Sipas banorëve aksidentet janë të përditshme në këtë aks, duke u vënë në rrezik jetën dhe drejtuesit e automjeteve. Gjendjen e bën problematike fakti që janë 6 rrugë që lidhin  by passin me fshatrat. Policia Fier nuk ka dhënë akoma një njoftim për aksidentin.