35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shenjat që tregojnë se keni probleme me zemrën

spot_img

Çdo vit e më shumë statistikat nga të prekurit e sëmundjeve të zemrës po shtohen, dhe rreth 610 mijë njerëz vdesin në vit nga këto probleme.

Njerëzit e prekur nga sëmundjet e zemrës zakonisht e kanë mënyrën e jetesës jo të duhur, këtu ndikon ushqimi, aktivitetet e shumë faktor të ndryshëm.

Por disa nga simptomat paralajmëruese që tregojnë problemet e zemrës janë si dhimbja e vazhdueshme në shpatull, kollitje të shoqëruar me gjak.

Kollitja e shoqëruara me gjak vjen si pasojë kur zemra nuk pompon mirë, gjithashtu edhe njerëzit që kanë ankth të shpeshtë janë të prirur të vuajnë nga sëmundjet e zemrës./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat