fbpx

Shkodër, studentja i hedh bojë rektorit Adem Bekteshi

Një incident ka ndodhur mesditën e sotme në Shkodër në godinën e rektoratit të universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”

Sot paradite ishte mbledhur komisioni i etikës i këtij Universiteti dhe ndër të tjera do të diskutonte dhe për fatin e studentes e cila pak ditë më parë theu me gur xhamin e derës së godinës së re të Universitetit.

Do të vendosej nëse do të përjashtohej apo jo. Nga një video që qarkullon duket një studente që po i derdh një shishe me bojë rektorit të Universitetit, Adem Bekteshi.

Pas incidentit mbledhja u anulua. Para se të ndodhte kjo disa studentë dëshmuan mbi ngjarjen e ndodhur atë ditë.