Shpërthim i fuqishëm në zonën e ish-bllokut, ka të plagosur…

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në zonën e ish-bllokut.

Shpërthimi ka ndodhur pranë një karburanti, në rrugën “Vaso Pasha”.

Nga informacionet paraprake, shpërthimi dyshohet të ketë ndodhur në një argjendari.

Një person dyshohet të ketë mbetur i lënduar.

Ka shumë dëme materiale në biznesin ku ka ndodhur shpërthimi, ndërsa ngjitur me të ndodhet dhe një argjendari.

Në vendngjarje ka mbërritur dhe drejtori i Policisë së Tiranës Rebani Jaupi, dhe efektivë të shumtë.

Ngjarja ka shkaktuar panik në të gjithë zonën, ndërsa tymi vijon të jetë prezent në të gjithë zonën.