fbpx

Shtetasit rus në Shqipëri, zbulohet ‘plani’ i qeverisë

put.jpg

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja në deklaratën për media pas mbledhjes së qeverisë, ka treguar nëse në Shqipëri ka asete ruse dhe masat që do të ndërmerren.

“Shqipëria është pjesë e grupit të shteteve që kanë dënuar agresionin rus dhe bën pjesë në aleancën e shtesave qe kanë vendosur sanksione. Është proces që po e udhëheq Ministria e Jashtme. Jemi në diskutime të ngushta me aleatët. Nëse do të kemi një listë të agresionit rus, patjetër që do të respektojmë angazhimet që kemi marrë përsipër”, tha ministri.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303