21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Situata te 5 Maji/ Petrit Vasili shpërthen: Momente tragjike, po ushtrohet dhunë ç’njerëzore dhe kriminale

spot_img

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar pak më parë me një postim në rrjetin social Facebook lidhur me situatën e banorëve të 5 Majit.

“Ne keto momente tragjike po ushtrohet dhune ç’njerezore dhe kriminale ndaj banoreve tek 5 maji.

Njerezit e thjeshte po perballen ne keto momdnte me hordhite e policeve te mafies se Qeverise.

Qyetaret po perballen me naziskinët e pushtetit, qe s’kane asnje lidhje me asnje norme njerezore dhe qe shkelin çdo ligj.

Keta jane pushtues kriminalë dhe jo qeveritare te popullit”, shkruan Vasili në postimin e tij.

Gjatë ditës së sotme në zonën e 5 Majit në Tiranë do të shemben 11 banesa, 3 prej të cilave pa një marrëveshje paraprake me Bashkinë e Tiranës.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat