S’ka të ndalur, sërish shpërthim tritoli në Fushë-Krujë

Një shpërthim tritoli ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fushë- Krujë.

Sasia e eksplozivit ishte vënë poshtë një makine të tipit Golf 6, e parkuar në oborrin e pronarit të mjetit.

se shtetasit të cilit i është vënë tritoli quhet Vesel Xaka. 63 vjeçari mësohet se është punonjë në bashkinë e Krujës.

Fatmirësisht nga shpërthimi i tritolit nuk ka persona të lënduar. Makina nga ana tjetër është dëmtuar.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Kujtojmë se dhe ditë më parë në Fushë- Krujë ka patur të tjera raste të vendosjes së tritolit