fbpx

“Skandal në Kukës, mësues dhe nxënës pinë hashash në ambientet e shkollës”

Një denoncim i rëndë, i cili nëse do të rezultojë i vërtetë do të përbënte një super skandal, është bërë sot nga ish-Kryeministri Berisha.

Sipas një denoncimi të publikuar në profilin e tij në Facebook në shkollën 9 Shtatori në Topojan të Kukësit nxënësit konsumojnë hashash pa u shqetësuar fare, madje bashkë më mësuesit.

Postimi i plotë

“Përdorimi i hashashit behet masiv edhe ne shkollat e Narkoshtetit!

I nderuar z. Berisha kontrolli ne ket shkolle po thuajse eshte zero nga drejtori I narkotrafikantve Shkelzen Islamaj drejtori I shkolles lejon drogen ne shkolle nxensit pim hashash pa shqetsuar fare. Madje sipas studenti qe kam kontaktuar me ta tho se edhe disa mesues konsumoj hashash ne pushim pa shqetsuar fare. Zoti berisha kjo gje nuk ka ndodhur kurr ne shkollen e fshatit topojan te kuksit rrepekte doktor

Anonim