fbpx

Spinaqi dhe mjalti ndihmon lëkurën tuaj të jetë elastike

s-1.jpg

Disa perime duket se kanë një efekt të mrekullueshëm në lëkurën tonë. Për shembull, spinaqi është i pasur me vitaminë C dhe përmban përbërës të tjerë thelbësorë, siç janë karotina dhe luteina.

Spinaqi dhe Mjalti =Maskë për fytyrën

Përbërësit

4-5 gjethe spinaqi
1 lugë gjelle mjaltë
2 lugë çaji lëng limoni

Opsionale: 1 lugë çaji vaj bajame, në varësi të llojit të lëkurës. Vaji i bajames është i pasur me vitamina A, B dhe E dhe është treguar se zvogëlon hijet nën sy.

Përgatitja

Thjesht prerë spinaqin sa më të hollë. Përzieni mjaltin dhe lëngun e limonit. Nëse lëkura juaj është e ndjeshme, shtoni një lugë çaji ujë. Shtoni vajin e bajames, nëse dëshironi.

Zbatimi

Vendosni maskën në lëkurë të thatë. Lëreni të laget për 20 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë dhe thajeni.

Përfitimet: Bën lëkurën tuaj të butë dhe me shkëlqim dhe zvogëlon letargjinë

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303