21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Stoltenberg porosit Kurtin dhe Vuçiçin: Zgjidhin edhe çështjet tjera, NATO dhe KFOR-i mbesin vigjilentë

spot_img

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka mirëpritur marrëveshjen Kosovë – Serbi për kalimin e lirë nëpër kufi.

Stoltenberg i ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiç që t’i zgjidhin edhe çështjet tjera, duke ua kujtuar se NATO dhe KFOR-i mbesin vigjilentë.

“E mirëpres marrëveshjen e lehtësuar nga BE-ja për lëvizjen e lirë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Unë i inkurajoj presidentin Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin Albin Kurti që t’i zgjidhin çështjet e pazgjidhura përmes dialogut politik”, shkroi ai në Twitter.

“NATO-KFOR mbesin vigjilentë”, shtoi Stoltenberg.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat