fbpx

Studenti kapet me drogë në shtëpi, ia sollën nga Spanja

Një student 21-vjeçar është vënë në prangat e policisë italiane, ditën e djeshme në Via Garibaldi në Milano, pasi u kap me marijuanë në shtëpi, e ardhur nga Spanja.

Arrestimi – Policia vuri në dukje qëndrimin e dyshimtë të djalit, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, në zyrat e një poste.

Ai u alarmua sapo pa “ilaçin” brenda në postë.

Në dorëzimin e saj në një kontroll, policia zbuloi 111 gram marihuanë dhe 11 gram hashash në paketën e dërguar nga një dërgues spanjoll. 21-vjeçari gjithashtu kishte një licencë me foton e tij, por të dhënat e një personi tjetër.

Pastaj u kontrollua shtëpia e djaloshit, në të cilën u gjetën 194 gram marihuanë, 13 gram hashash, 1320 euro kesh, të cilat dyshohet se janë si nga të ardhurat e drogës.

Një pjesë e drogës është mbajtur në kavanozat e qelqit, ku mbahej salcë.

Studenti u arrestua nën akuzën e trafikimit të drogës dhe posedimit të dokumenteve të identifikimit të falsifikuar.

Djali është lënë nën arrest shtëpiak.c