32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

slider1

Lajmi fundit/ Kërcet arma në Elbasan, dalin detajet e para

Kërcet arma në Elbasan. Pak më parë janë shënuar të shtëna me armë zjarri të dyshuar si kallashnikov në aksin Elbasan-Mengël. Ngjarja sapo ka ndodhur...

Infektohet me Covid-19 epidemiologu Ilir Alimehmeti ja gjendja e tij shëndetësore

Epidemiologu Ilir Alimehmeti është infektuar me virusin e ri Covid-19. Në një bisedë me gazetarin Endri Xhafo në ABC, ai zbuloi se është prekur dhe...

Rama jep lajmin e mirë: Kolaudimi i mjeteve do të kryhet në shtet, ja si do të veprohet

Mëngjesin e sotëm, kryemistri Edi Rama ka dhënë lajmin se kontrollit teknik të mjeteve rrugore (kolaudimi) tashmë do të kryhet nga shteti. Nëpërmjet  një postimi në...

“Situata jashtë kontrollit, Kryeministria mendohet të mbyllet për 15 ditë”. Denoncimi bombë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia me anë të një statusi në rrjetin social Faceëbook ka deklaruar se Kryeministria mendohet të mbyllet me 15...

Lajmi fundit/ Konfirmohen aktakuzat për krime lufte ndaj Kadri Veselit

Konfirmohet aktakuza për krime lufte nga Kadri Veselit. Ka qenë vetë Veseli që ka konfirmuar lajmin me anë të një deklarate. DEKLARATA E Z. KADRI...

Regjistrohet rekordi i ri i viktimave në vendin tonë, nuk ndalen shifrat e larta të të infektuarve

9 persona kanë humbur jetën nga COVID gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e...

U shpallën të humbur, gjenden të pajetë trupat e 3 minatorëve në Dibër

Një ngjarje e rëndë u shënua në Dibër ku tre minatorë të shpallur ditën e djeshme të humbur janë gjetur të vdekur. Sipas njoftimit zyrtar...

Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat, humbin jetën 3 persona…

3 humbje jete dhe 280 të shtruar në spitalet COVID. Është ky përditësimi i situatës së COVID gjatë 24-orëve të fundit në Shqipëri, ku...

Përplasje të forta në Kuvend, Maliqi zbulon ç’ka bërë Ministri me vëllezërit, Lleshaj i plas historinë e Rrëshenit…

Fill pas deklaratës së fortë të bërë nga deputeti Lefter Maliqi gjatë interpelancës në Kuvend me Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj ka ardhur dhe...

Edi Rama ‘kujtohet’ për fermerët, jep lajmin e shumëpritur, ja ç’do ndodhë nga 1 Janari

Kryeministrit Edi Rama ka njoftuar pak më parë heqjen e akcizës, taksës së qarkullimit dhe taksës së karbonit për të gjithë fermerët, që përdorin...

Latest news

- Advertisement -spot_img