35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Taksa ndaj Serbisë, SHBA: Hiqeni, ndryshe do ta paguani shtrenjtë

spot_img

Nënsekretari për çështje politike në Departamentin amerikan të Shtetit, David Hale thekson se Kosova do të paguajë çmimin kryesor nëse dështon dialogu me Serbinë.

Hale ka kërkuar heqjen e taksës, ndryshe Kosova do të përballet me qëndrimin e ashpër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ky është mesazhi që Hale iu ka adresuar liderëve kosovarë pas një takimi prej 2 orësh në rezidencën amerikane në Prishtinë.

Për të njëjtën temë, ditën e hënë do të zbarkojnë në Kosovë edhe dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, të cilët pritet të rrisin presionin mbi qeverinë e Haradinajt për të hequr taksën dhe vijuar dialogun me Beogradin./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat