fbpx

Të dyshuar me koronavirus në Shqipëri, dalin rezultatet e analizave

a8117c6c93552b6de55717e32f4d7cbd_L.jpg

Janë publikuar rezultatet e analizave të katër personave për të cilët u dyshua se kishin koronavirus, pasi u kthyen nga Kina.  4 të kthyerit përmes Aeroportit “Nënë Tereza” kanë kërkuar ndihmë mjekësore dhe sot kanë dalë analizat e kryera nga Instituti i Shëndetit Publik të cilat rezultojnë negative ndaj virusit kinez.

Pra asnjëri nga 4 të kthyerit nuk është me koronavirus por 2 prej tyre kanë rezultuar me grip të thjeshtë ndërsa dy të tjerët janë të shëndetshëm.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303