31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Thaçi: Çelës për paqen është arritja e një marrëveshjeje me Serbinë

spot_img

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar ditën e sotme ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett.

Të dy kanë biseduar lidhur me dialogun dhe bashkëpunimi i Kosovës me SHBA-në.

Thaçi ka theksuar se Kosova dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndajnë vlera, parime dhe synime të përbashkëta.

“Në këtë rast, synimi ynë i përbashkët është të ndërtojmë paqe e stabilitet të qëndrueshëm në Kosovë dhe në rajon, si parakusht për zhvillim e prosperitet të vendit tonë”, ka thënë Thaçi.

Lidhur me dialogun, Thaçi ka thënë se çelës për paqen është arritja e një marrëveshjeje paqësore, gjithëpërfshirëse dhe përfundimtare në mes të Kosovës dhe Serbisë./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat