21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Tiranë/ Nën hetim 97 shoferë, qarkullonin me xhama të errët

spot_img

Mjetet që qarkullojnë me xhama të errësuar, janë një ndër problematikat e qarkullimit rrugor.

Gjatë dy ditëve të fundit, janë vënë nën hetim 97 drejtues mjetesh, për mjete me xhama të errësuar apo xhama të errët të fabrikuar, por të pahomologuar nga prodhuesi.

Këta mjete janë një  burim i shtuar për aksidente dhe policët e kryeqytetit kanë ndjekur detyrat e përcaktuara në Planin Operacional “TISPOL shtator 2019” për xhamat e errësuar, miratuar nga Departamenti Për Sigurinë Publike në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat