Tottenham-Ajax, surpriza në formacionet zyrtare

Edhe pak minuta duhen të fillojë gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Ajax dhe Tottenham.

Sa i përket formacioneve zyrtare duhet thënë se Mauricio Pochettino ka zgjedhur një formacion 3-5-2 për të neutralizuar sulmin e shpejtë të miqve.

Tek Ajax nuk ka surpriza, skuadra që ka mposhtur Real Madrid dhe Juventus do të mundohet të kalojë edhe londinezët.

Ja formacionet: