31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Trafik kokaine nga Holanda në Itali, mes të arrestuarve 29 shqiptarë

spot_img

Karabinieria ka hetuar për kohë me radhë dy grupe kriminale në trafik kokaine, të cilët i ka shkatërruar, duke arrestuar gjithsej 39 persona, 32 prej të cilëve janë shqiptarë. Grupet kriminale dyshohet se trafikonin kokainë nga Holanda dhe Gjermania (rreth 5 kg çdo 15 ditë). Prokuroria e Breshias ka mbajtur nën vëzhgim personat e arrestuar që nga viti 2015. Dy grupet në shumicë të tyre kanë në përbërje shqiptarë.

Karabinierët e Breshias, në sajë të bashkëpunimit të frytshëm me autoritetet e Ballkanit, arritën të kapnin 33 nga 39 të kërkuarit. 27 persona përfunduan në burg, tetë nën arrest shtëpiak dhe për 4 u vendos që të paraqiten në policinë gjyqësore.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat