fbpx

Ushqimet që Mbretëresha Elizabeth nuk ha kurrë

Screenshot_2-11.png

Më 21 Prill, Mbretëresha Elizabeth mbushi 92 vjeçe, duke tejkaluar jetëgjatësinë në mbretëri, e cila është 80.54 vjet. Një rekord, i cili është për shkak të faktit se ajo i kushton vëmendje të veçantë dietës së saj. Në fakt, ajo thuhet se është shumë e rreptë me veten, duke e privuar kënaqësitë e vogla ushqyese. Për hir të së vërtetës, këto janë ushqimet që ajo nuk i ha:

Makarona
Ajo e ka ndaluar kuzhinierin e saj personal të gatuaj makarona kur nuk është një darkë zyrtare.

Patatet
Mbretëresha mban rezistencën e saj ndaj niseshtesë, duke hequr patatet nga menuja.

Mish gjysmë i gatuar
Shoqëria e mirë mund të hajë mish gjysmë të gatuar ose të gatuar lehtë, por Mbretëresha nuk e rrezikon atë dhe dëshiron që biftekja e saj të jetë e gatuar mirë.

Vezë të bardha
Mbretëresha preferon vezët kafe sepse beson se ato shijojnë më mirë dhe kanë më shumë Omega-3. Edhe pse sipas ekspertëve, sa i përket këtyre të fundit, nëse është e vlefshme, ndryshimi me të bardhët është pafundësisht i vogël. Gjithashtu, për sa i përket vlerës ushqyese nuk ka asnjë ndryshim, por, ekonomikisht, vezët kafe janë më të shtrenjta.

Hudhra dhe qepa
Arsyeja këtu është e qartë.

Bukë
Nëse do të hajë, ajo preferon ta zevëndësojë.

Frutat jashtë stinës
Nuk ka asnjë mënyrë që ai të hajë fruta që nuk janë në stinë. Edhe për luleshtrydhet, të cilat janë të preferuarat e saj, ajo do të presë sezonin e tyre për t’i shijuar.

Sheqeri
Mbretëresha pi çajin e saj me pak qumësht dhe të thjeshtë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303