fbpx

Vaksinimi anticovid në Shqipëri, Rakacolli jep shifrat, sa janë vaksinuar në 2 ditë

dfdf-768x421.jpg

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur lidhur me procesin e vaksinimit anticovidnë vendin tonë.

E ftuar në emisionin “Repolitix”, Rakacolli tregoi se për periudhën kohore të dy ditëve, janë vaksinuar rreth 130 bluza të bardha.

“Dje dhe sot janë injektuar nga rreth 130 persona. Në dijeninë time, asnjë nuk ka refuzuar që të vaksinohet,”-u shpreh zv.ministrja.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303