23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

VIDEO/ Mbyllet 0-1 pjesa e parë e Andorrë-Shqipëri

spot_img

Pjesa e parë e sfidës mes Andorrës dhe Shqipërisë është mbyllur me rezultatin 0-1. Shqipëria ka gjetur avantazhin ndaj Andorrës në minutën e 21′ me anë të Armando Sadikut. Më shumë se sa një meritë e ekipit tonë ishte një gabim i mbrojtjes kundërshtare.

Top i gjatë nga mesfusha me portierin e Andorrës që nuk merret vesh me mbrojtësit e tij dhe nuk e largon si duhet. Sulmuesi elbasanas mjaft i zgjuar ka ndjekur deri në fund aksionin dhe e ka shtyrë topin drejt rrjetës për 0-1. Dukshëm kombëtarja jonë është më lart se ekipi i Andorrës që është modest.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat