31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Vitet ’90 na paskan trashëguar trendin më të shëmtuar të make-up

spot_img

Hijëzimi i tepërt dhe i fortë i syve është një “ves” shumë i keq në make-up, i trashëguar nga vitet ’90, ku ishte e zakonshme ta zgjasje vijën e hijes deri në fund të vetullave.

Ekspertët thonë se deri më tani, ai është një nga trendet më të këqija të shekullit.

E vetmja herë që make-up mund të aplikohet në formë të tillë është festa e Halloween.

Por nëse jeni fanse e kësaj metode, dijeni se përndryshe quhet si “overdoza” e pluhurit të syve…

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat