fbpx

Vlorë/ Grabitet karburanti në mes të natës

Dy persona të armatosur kanë grabitur gjatë natës në qendër të Novoselës në Vlorë.

Sipas policisë dy persona të armatosur dhe të kamufluar kanë grabitur nën kërcënimin e armës rreth 350 mijë lekë të vjetra.

Personat e armatosur, pasi kanë thyer xhamin e kabinës dhe kanë kërcënuar me armë rojën e karburantit, kanë marrë xhiron ditore dhe janë larguar me shpejtësi.

Në dëshminë e tij në polici roja ka dëgjuar autorët të thonë nxirr pistoletën. Policia vijon hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të grabitjes./real-news.tv/