fbpx

Vuçiç: Heqja e taksës kusht për vijimin e dialogut me Kosovën

vucic-2.jpg

“Heqja e vendimit për taksën ndaj produkteve me origjinë serbe është kushti i Beogradit për vijimin e dialogut me Kosovën”. Deklarata vjen nga presidenti i Serbsë Aleksandër Vuçiç pas takimit me ambasadorin rus në Beograd, Alekander Cepurin.

“Serbia është e përkushtuar për paqe dhe stabilitet në të ardhmen, por normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi do të bëhet vetëm nëse anulohet vendimi i paarsyeshëm për taksën”, -është shprehur Vuçiç pas takimit./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303