23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Zgjedhjet në Tuz, mbyllen votimet për kreun e komunës

spot_img

Votimet për kreun e komunës së Tuzit janë mbyllur ndërsa pritet edhe rezultati i tyre. Pjesë e zgjedhjeve është edhe ‘koalicioni i partive shqiptare’, i cila mund të marrë drejtimin e komunës së Tuzit.

Partitë shqiptare Alternativa Shqiptare, Unioni Demokratik dhe Lidhja Demokratike janë bashkuar në një koalicion me ermin “Malësia na bashkon”. Kryesues i koalicionit shqiptar është Nik Gjeloshaj i cili kandidat përballë Mirza Pepiç të partisë së Milo Gjukanoviç.

Të drejtën e votës e kanë 11.904 qytetarë, për të cilët që prej orës 07 të mëngjesit të kësaj të diele u hapën 30 qendra votimi. Zgjedhjet raportohet se janë zhvilluar të qeta dhe pa incidente. Ajo çfarë vërehet është mbërritja në Tuz e shumë emigrantëve shqiptar të larguar nga atje, të cilët sot kane vendosur të hedhin votën e tyre./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat