24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Zjarr në banesë, katër fëmijë të vdekur dhe tre të plagosur

spot_img

Katër fëmijë kanë vdekur në një zjarr shtëpie në Stafford që gjithashtu  një fëmijë dhe dy të rritur të plagosur kane perfunduar në spital.

Zjarri ka përshirë shtëpinë rreth orës 2.40 të mëngjesit, policia po përpiqet të hetoje mbi shkaqet e këtij zjarri qe ka qenë vdekjeprurës për 4 fëmijët
Një pamje dramatike ka ndodhur këtë mëngjes  në katin e dytë të shtëpisë së djegur nga flakët.

Policët konfirmuan se katër fëmijë u vranë tragjikisht në zjarr.

Ata u shpallën të vdekur në vendngjarje dhe dy të rritur dhe një fëmijë tjetër u transportuan per në spital dhe jane jasht rrezikut per jeten

Policia e Staffordshire tha: “Në orën 2:40 të mëngjesit (5 shkurt) oficerët e policisë dhe kolegët e zjarrfikësve dhe shërbimeve të ambulancës morën pjesë në një zjarr të rëndë në zonën e Highfields të Stafford.

Një zëdhënës i Shërbimit të Zjarrfikjes dhe Shpëtimit Staffordshire shtoi: “Mendimet tona janë me familjen e atyre që janë përfshirë në këtë incident të tmerrshëm tragjik.

“Ne do të kryejmë një hetim për kauzën e zjarrit  ” Shërbimi i Ambulancës së West Midlands tha se ata dërguan tre ambulanca, Ekipin e Reagimit të Zonës së Rrezikshme të Trustit, ekipin e traumave MERIT dhe një mjek të urgjencës BASICS në shtëpi.

Ata shtuan: “Tre banorë, dy të rritur dhe një fëmijë, kishin arritur të dilnin nga prona.

“Të tre pacientët u vlerësuan dhe u trajtuan në vendin e ngjarjes nga stafi i ambulancës për lëndime jo të rrezikshme, përpara se të dërgoheshin në spital për kujdes të mëtejshëm. “Tragjikisht, katër fëmijë nga prona u konfirmuan të vdekur në vendngjarje.”

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat