fbpx

13 tetori, LSI dhe PR dorëzojnë kërkesën në KQZ

KQZ-2.jpg

Lëvizja Socialiste për Integrim  dhe Partia Republikane dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet vendore të 13 tetorit të dekretuar nga Presidenti Ilir Meta.

Kërkesa e LSI-se  mban firmën e sekretarit të Përgjithshëm Endri Braimllari  ka datën 3 gusht 2019, ndërsa kërkesa e PR mban firmën  Fatmir Mediut dhe datën 3 gusht 2019.

Sot është afati i fundit i dorëzimit të kërkesës.

Mbledhja e thirrur nga kryetari i KQZ-së të shtunën e 3 gushtit dështoi për shkak se nuk kishte kuorumin. Në mbledhje u paraqit vetëm kryetari Klement Zguri ndërsa 4 anëtarët e tjerë nuk ishin me pretendimin se ishin me leje vjetore. Jjn

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303