fbpx

5 elemente në sjelljen e tij që tregojnë se është i dashuruar me ty

auto_auto_close-up-couple-love-posing-while-kissing_1140-3571604079528-750x3751615677920.jpg

Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të dallosh shenjat që tregojnë se dikush është i dashuruar me ty. Pra, është mirë të dini se çfarë duhet të keni parasysh nëse mendoni se ju pëlqen dikush dhe cilat shenja të vogla mund të tregoni nëse jeni të dashuruar me dikë. Më poshtë mund të shihni 5 pika që me të vërtetë mund të tregojnë diçka!

Ai gjithmonë dëshiron të jetë pranë jush

Të qenit pranë tij mund të jetë emocionuese për të. Dikush dëshiron të jetë me ju padyshim kur planifikon të kalojë më shumë kohë me ju. Dëshira e tij për të kaluar kohë dhe për t’u marrë me ju dhe ditën tuaj është një shenjë e mirë që ai vazhdimisht po mendon për ju. Nëse gjeni dikë që gjen justifikime në mënyrë që të jetë vazhdimisht pranë jush, atëherë ai e ka shtypur atë me ju për mirë.

Ai vazhdimisht ju shikon

Kontakti me sy është një mënyrë e mahnitshme për të treguar se kujdeseni për dikë. Kur dikush ndjek sytë tuaj, është një mënyrë e shkëlqyeshme për të dërguar një mesazh që ai është i interesuar. Intensiteti i këtyre reagimeve shkakton kënaqësi dhe është ajo që ju bën “të varur” nga një partner i mundshëm.

Qeshni me gjithçka që thoni

Le të jemi të sinqertë, jo gjithçka që ju thoni është qesharake. Por nëse e shihni që sillet si ai, duket se ka rënë në dashuri me ju. Sipas një studimi të vitit 2015 të botuar në revistën Evolutionary Psychology, e qeshura e përgjegjshme është e lidhur ngushtë me interesin për takime. E qeshura e njëkohshme është një tregues edhe më i madh.

Ju jep dhurata të kërkuara

Dhurata romantike, në përgjithësi, ka për qëllim të provokojë reagimet më entuziaste emocionale nga marrësi. Pra, është mirë të besosh se dikush të pëlqen nëse kujdeset për interesat e tua dhe të jep diçka që ai ka menduar më parë që do t’ju emocionojë. Edhe ndërsa ne kemi lënë kaseta dhe CD shumë prapa, një version modern i kësaj mund të jetë që dikush të ndajë me ju listën e tyre të preferuar të Spotify ose t’ju dërgojë një lidhje nga YouTube ose TikTok, nga një këngë në të cilën ata besojnë.

Ai ju tregon një pjesë të dashurisë në rrjetet sociale

Kur dikush është shumë i frikësuar për t’ju thënë se ju pëlqen personalisht, pëlqimi i postimeve tuaja është një shenjë shumë e mirë që ai është i interesuar për ju. “Nëse dikush komenton vazhdimisht me fjalë admirimi nën fotot tuaja, me siguri është i interesuar për ju. Me gjithë këtë përmbajtje që qarkullon në ditët e sotme, nëse dikush merr kohë për të kontrolluar gjithçka që postoni, dijeni se ka më shumë sesa i bie në sy

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303