Aksident i rëndë, vdes reperi i famshëm

Kadeti, rapperi britanik, ka vdekur në një aksident me makinë në rrugën për në koncert, ka thënë familja e tij në një deklaratë.

Ndryshe i njohur si Blaine Johnson, 28-vjeçari po udhëtonte me një taksi në Universitetin Keele, Staffordshire, ku ai ishte planifikuar të kryente një bashkim te studentëve, kur ndodhi përplasja fatale.

“Ne, familja e Blaine Cameron Johnson, e njohur si Cadet (Underrated Legend), do të donte të ndante lajmin e trishtuar që gjatë orëve të para të 9 shkurtit 2019 ai vdiq ne nje aksident në taksi, në rrugën drejt një koncerti qe do te mbante”

“Tani për tani familja e vlerëson durimin tuaj dhe do të ndajë me ju çdo informacion sa dhe kur mundemi. Faleminderit për mbështetjen tuaj paraprakisht. ” ka thëne familja e tij