fbpx

Akuzohet se dha urdhrin për vrasjen e të bijës, ja kërkesa e Faik Bucit që gjykata e rrëzoi

Eglantina-Buci-Faik-Buci.jpg

Faik Buci akuzohet se personi që dha urdhrin për vrasjes se vajzës së tij, Eglantina Bucit, e cila u ekzekutua në vitin 2012. Së fundmi, ai ka kërkuar që të ndryshohet masa e sigurisë. Por gjykata nuk e miratuar këtë vendim.

“Hetimet për këtë krim janë ende të hapura, lirimi i Faik Bucit do dëmtonte procesin e mbledhjes se provave e do rrezikonte dëshmitarët”, tha Prokurori.

Eglantina u vra dhe u gropos në Malin me Gropa, dhe u deshën 8 vite që të zbardhej e gjithë ngjarja. Eshtrat e viktimës u konstatuan nga kafshët, më pas nga një gjahtar i zonës i cili lajmëroi policinë.

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303