24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Bekim Balaj flet për shanset për kualifikim

spot_img

Për sulmuesin shkodran Bekim Balaj humbja me Turqinë nuk i shuan shpresat e kombëtares për kualifikim.

Në prononcimin për mediat Balaj është shprehur se kuqezinjtë kërkojnë ta lënë pas shpine humbjen me Turqinë dhe deklaron se fitorja me Andorrën është detyrim.

Në turet eliminatore llogaritë bëhen me pikë dhe ndeshja vlejti tre pikë, pak rëndësi ka historia se si e kemi nis, po të shohim historinë ndoshta më mirë që humbëm, sepse një herë jemi kualifikuar.Humbja sigurisht na penalizon, por rrugëtimi është i gjatë dhe ky ekip ka treguar që edhe në ndeshje direkte ndaj Turqisë kemi arritur të fitojmë në fushën e tyre. Pse jo mos të fitojmë në Turqi dhe kundër ekipeve që kemi në grup.

Ndeshja me Andorrën është një obligim për ne, kjo nuk do të thotë se është e lehtë. Por aty do të bëjmë çfarë është e mundur të dalim me fitore”, tha ndër të tjera shkodrani. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat